Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

BioWare: Skok jakościowy mniejszy niż w poprzedniej generacji konsol

Plus galeria Mass Effect 3, wykonana na ultra nowoczesnym PC.

Dyrektor kreatywny, odpowiedzialny w BioWare (m.in. seria Mass Effect) za animacje i oprawę graficzną stwierdził w wywiadzie dla Official Xbox Magazine, że gracze nie powinni liczyć na znaczące zmiany, jeśli chodzi o konsole nowe generacji. - Skok będzie duży, ale nie aż tak oczywisty - uważa Neil Thompson.

Neil Thompson nie lubi sprzeciwu

Według dyrektora z BioWare, w przeciwieństwie do Xboksa 360 i PlayStation 3, w następnej generacji nie możemy liczyć na „dziesięciokrotną” poprawę jakości gier pod kątem graficznym. Głównie z powodów ekonomicznych.

- Musielibyśmy sprzedawać po 20-30 mln egzemplarzy, aby wyjść na zero - wyjaśnia. - Ostatnia zmiana technologii wszystkich zaskoczyła, zwłaszcza ze względu na wymagane zasoby ludzkie.

Tym razem studia produkcyjne mają być lepiej przygotowane i nie popełnią tego samego błędu. - Firmy nie mogą sobie pozwolić, by znaleźć się w sytuacji, w której tworzenie gry jest ekonomicznie nieopłacalne - dodaje.

Neil Thompson pracuje w BioWare od 2011 roku. Wcześniej pracował m.in. w Sony Liverpool (Wipeout, MotorStorm) oraz Bizarre Creations (Blur).

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze