Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

BioMutant - nowa gra RPG z otwartym światem już oficjalnie

Od byłych twórców Just Cause.

THQ Nordic potwierdziło oficjalnie, że wyda produkcję BioMutant od niezależnego studia Experiment 101, złożonego po części z pracowników odpowiedzialnych w przeszłości za Just Cause.

Platformy docelowe to PC, PS4 i Xbox One. Premiera w przyszłym roku.

Chwila spokoju

Jak wynika z informacji prasowej, gracze wykorzystają tytułowe „mutacje, biotyczne protezy i bronie”. Ważna ma być możliwość dostosowania postaci do własnych upodobań, a także rozwój własnego stylu walki wraz z postępami, upływem czasu i napotykanymi nauczycielami.

System walki opisano jako połączenie różnych elementów: głównie starć wręcz, choć nie zabraknie także broni palnej. Towarzyszą nam także pomocne roboty, również podatne na modyfikacje - nieco w stylu ReCore.

Do tego nacisk na eksplorację post-apokaliptycznego, otwartego świata: za pomocą mechów, lotni, plecaków odrzutowych, balonów, wierzchowców, skuterów wodnych „i nie tylko” - dodaje wydawca.

Nad projektem pracuje firma Experiment 101 - szwedzki zespół założony latem 2015 roku przez Stefana Ljungqvista, byłego dyrektora kreatywnego w studiu Avalanche.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze