Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Biden i Trump kłócą się w Overwatch 2. Kolejna robota SI

Całkiem przekonująco.

Sztuczna inteligencja rozwija się w zatrważającym tempie. Niemal każdego dnia spotykamy się z nowymi zastosowaniami technologii, ale dwóch prezydentów USA kłócących się w lobby Overwatcha chyba jeszcze nie było.

Użytkownik Twittera o pseudonimie bug opublikował zabawny filmik, w którym SI imituje głosy Joe Bidena i Donalda Trumpa. Akcję osadzono w lobby sieciowym popularnej strzelanki Blizzarda i trzeba przyznać, że krótkie nagranie świetnie oddaje panujący tam nastrój. Prezydenci wykłócają się przed meczem i nie szczędzą sobie kąśliwych uwag.

Aż łezka się w oku kręci. Pomijając jednak trafne oddanie realiów publicznych lobby w Overwatch, warto też zwrócić uwagę na to, jak przekonująco brzmią głosy wygenerowane przez SI. W tym celu autor posłużył się generatorem Voice.ai, który pozwala w czasie rzeczywistym modyfikować wypowiadane słowa, nadając im barwę i brzmienie innych osób.

Usługa oferuje tysiące gotowych wzorów, a użytkownicy mają możliwość dodwania własnych. Voice.ai współpracuje obecnie między innymi z popularnymi komunikatorami: Discord, Zoom, Teamspeak, Whatsapp czy Skype, a także można wykorzystywać go w wielu grach sieciowych jak Minecraft, GTA5, Fortnite, Valorant czy League of Legends. Co ciekawe, sporo funkcji jest dostępnych za darmo.

Choć przedstawiliśmy powyżej dość zabawny przykład użycia SI do zmiany głosu, to technologia w złych rękach z łatwością może posłużyć do niewłaściwych celów, jak choćby tworzenie fake newsów czy przekonujących wiadomości phishingowych. Oznacza to, że w sieci musimy teraz pilnować się jeszcze bardziej, niż dotychczas. Zaletą z pewnością są niezliczone memy, które powstają dzięki Voice.ai i podobnych technologii.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze