Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bethesda nie planowała konsolowej wersji The Elder Scrolls Online

Inicjatywa wyszła od Sony.

Bethesda, wydawca The Elder Scrolls Online, nigdy nie planowała konsolowej wersji MMO. Sytuacja zmieniła się, gdy Sony wyszło z inicjatywą i rozpoczęły się rozmowy.

- Ta gra nigdy nie miała ukazać się na konsolach - powiedział Adam Boyes z Sony w rozmowie z serwisem Game Informer. - Po prostu rozmawialiśmy z przedstawicielami Bethesdy i powtarzaliśmy pytanie: „Dlaczego by nie spróbować?”.

Gdy Bethesda poinformowała producenta konsol PlayStation, że nie planuje wersji na platformy inne, niż PC, Sony zaoferowało pomoc niezbędną w ułatwieniu i przyspieszeniu prac nad konwersją.

- Powiedzieli, że tego nie planują. Odparliśmy więc: „Co jeśli to my przygotujemy dokładny plan działania?” - dodał Boyes.

The Elder Scrolls Online ma ukazać się na początku 2014 roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Sony jest podekscytowane faktem, że gra zadebiutuje także na konsolach, że jest to po części zasługą tej firmy.

- Świadomość, że tytuł, który nie miał trafić na konsole jednak na nie zmierza, jest po prostu wspaniała - zakończył Adam Boyes.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że rozgrywka w MMO od studia Zenimax będzie wymagała uiszczania opłaty abonamentowej.

The Elder Scrolls Online - Trailer

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły