Skip to main content

Beta Diablo 4 skupi się na endgame. Blizzard zapowiada zamknięte i otwarte testy

Te pierwsze tylko dla zaproszonych.

Blizzard zapowiedział zamknięte i otwarte testy Diablo 4. Beta skupi się na endgame, czyli segmencie rozgrywki po przejściu kampanii fabularnej. Zaproszenia do zamkniętych testów będą rozsyłane do 18 listopada. Otwarta beta rozpocznie się z kolei na początku przyszłego roku, ale nie znamy jeszcze dokładnej daty.

Na podstawie danych z rozgrywki wybierzemy i zaprosimy do testów graczy, którzy ostatnio spędzili znaczną ilość czasu w endgame poprzednich gier z serii Diablo. Ci gracze dadzą nam feedback na temat trybów PvP, Nightmare Dungeons, Whispers of The Dead i Helltight” - zapowiedzieli deweloperzy w opublikowanym filmie.

Ponadto twórcy wyjaśnili w opublikowanej wiadomości, że testy skupią się na aspekcie endgame z dwóch powodów: po pierwsze Blizzard nie chce zdradzać nawet fragmentów fabuły gry przed premierą, a po drugie endgame to ulubiony etap gry większości graczy i studio chce mieć pewność, że ten moduł rozgrywki nie zawiedzie oczekiwań.

Wyjaśniono też wspomniane na filmie tryby rozgrywki. Helltide to specjalne wydarzenie, dostępne do graczy z rangą World Tier 3 na poziomie trudności Koszmar. Będą mogli natknąć się na specjalne, wzmocnione wersje przeciwników, z których wypada wartościowy loot i specjalna waluta, którą przeznaczymy na wyjątkowe skrzynki z potężnym wyposażeniem.

Nightmare Dungeons to trudniejsze wersje klasycznych lochów, gdzie dodatkowo wykorzystamy tzw. Nightmare Sigils do modyfikacji zasad danej instancji. Whispers of the Dead to z kolei zadania wykonywane dla błąkających się po świecie gry duchów. Wykonywanie ich zapewni nam punkty „ponurych przysług”. Dziesięć punktów można wymienić na specjalny ekwipunek.

Do testów można dołączyć na platformach PS4, PS5, PC, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Wspierany jest cross-play i cross-progresja. Aby dołączyć do wersji beta należy zalogować się na konto Battle.net w launcherze lub na stronie internetowej, przejść do zakładki „Account Settings” lub „View Account” (zależnie od platformy), następnie kliknąć na „Privacy and Communication” i znaleźć menu „Communication Preferences”. Tam musimy upewnić się, że mamy zaznaczoną opcję „News and Special Offers from Battle.net”. W ten sposób - jeśli zostaniemy wybrani - dostaniemy zaproszenie do testów.

Zobacz także