Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1: W imię cara - DICE ujawnia pełną listę nowości

Mapy, tryb, bronie.

Studio DICE ujawniło pełny zestaw nowych treści, jakie pojawiły się w rozszerzeniu W imię cara do sieciowej strzelanki Battlefield 1. Jest też lista zmian w łatce towarzyszącej temu DLC.

„Zimowe wiatry hulają po rosyjskich ziemiach. Dwie frakcje armii rosyjskiej ścierają się ze sobą w rosyjskiej wojnie domowej, od rozdartych walkami dolin aż po ulice Carycyna” - czytamy w opisie na oficjalnej stronie.

Spokojnie jak na wojnie

Pięć nowych map to Galicja (walka w okopach w rozdartej wojną dolinie), Twierdza Brusiłowa (niewielka wioska w Karpatach przygotowuje się na rosyjskie oblężenie), Albion (niemiecka flota atakuje archipelag w zachodniej Estonii), Carycyn (stara i nowa Rosja ścierają się na ulicach Carycyna) oraz Wołga (tytaniczne starcie czołgów wzdłuż Wołgi).

Jest też kolejny tryb zabawy - Zrzut zaopatrzenia. Na polu bitwy co jakiś czas pojawiają się zrzuty lotnicze. Zadaniem drużyny jest obrona strefy zrzutu, aby umożliwić zebranie zasobów. Wygrywa drużyna, która do końca meczu zbierze więcej zaopatrzenia.

Do tego operacje, czyli serie map powiązanych fabularnie w sensowny ciąg. To Ofensywa Brusiłowa (w roku 1916 armia rosyjska wdraża nową taktykę na froncie wschodnim) oraz Czerwony przypływ (Armia Czerwona i Biała Gwardia ścierają się podczas wojny domowej w roku 1919).

Najważniejszą nowością jest zapewne dodanie całkiem nowej armii, czyli sił rosyjskich, występujących od razu w ramach dwóch frakcji: Biała Gwardia Imperium Rosyjskiego oraz Armia Czerwona.

Zestaw wprowadzanych pojazdów to samochód pancerny Garford-Putiłow, samoloty Ilja Muromiec i Lichtuga Y, armata nadbrzeżna 305/52 O czy konny szwadron huzarów.

Jest też sporo broni: Model 1900 i PM 08/18 dla Szturmowca, karabin automatyczny Fiodorowa i karabin generała Liu dla Medyka, Parabellum MG 14/17 i Perino Model 1908 dla klasy Wsparcia, Mosin Nagant M91 i Vetterli Vitali M1870/87 dla Zwiadowcy czy C93 dla czołgisty i pilota.

Wraz z debiutem rozszerzenia W imię cara powracają także specjalizacja i perki, który to system opisywaliśmy szerzej już na początku sierpnia.

Naprawy doczeka się także sporo wykrytych błędów. Pełną listę znaleźć można na oficjalnej stronie.

W imię cara ukazało się 5 września dla posiadaczy przepustki Premium na PC, PS4 i Xbox One. Od 19 września dodatek będzie można zakupić osobno.

W przyszłości Battlefield 1 otrzyma jeszcze kolejne nowości w ramach dwóch dodatków - to Niespokojne wody oraz Apokalipsa. Ukażą się kolejno w grudniu i na początku 2018 roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze