Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Avatar 5” w 2031 roku. Filmowa Neytiri będzie wtedy mieć 53 lata

Zoe Saldaña skomentowała decyzję Disneya.

Disney zaktualizował daty premier wszystkich filmów z serii „Avatar”. Według najnowszych założeń wytwórni, cykl ma zakończyć się w 2031 roku. Zoe Saldaña, czyli filmowa Neytiri, postanowiła to skomentować.

- Świetnie! Będę mieć już 53 lata, gdy ukaże się ostatni „Avatar” - napisała aktorka w relacji na Instagram Stories. - Miałam 27 lat, kiedy kręciłam pierwszą część - dodała.

Warto zauważyć, że Zoe Saldaña dokonała historycznej rzeczy w branży filmowej. Jest pierwszą na świecie aktorką, mającą na koncie występy w czterech widowiskach, które zarobiły ponad dwa miliardy dolarów. Były to „Avatar”, „Avatar: Istota wody”, „Avengers: Koniec gry” i „Avengers: Wojna bez granic” (w obu wcieliła się w postać Gamory).

Przypomnijmy, że pierwsza część kasowej serii ukazała się w kinach w 2009 roku, a druga w 2022 roku. Disney przez dłuższy czas zajmował stanowisko, że widzowie nie będą musieli aż tyle czekać na kolejne odsłony. Pierwotny plan zakładał jedynie dwuroczne przerwy. „Trójka” miała więc ukazać w grudniu 2024 roku. James Cameron przyznał nawet, że prace nad nią są już na bardzo zaawansowanym poziomie.

We wtorek wytwórnia wprowadziła jednak zmiany w kalendarzu. „Avatar 3” wkroczy na wielki ekran w grudniu 2025 roku, „Avatar 4” w grudniu 2029 roku, a „Avatar 5” w grudniu 2031 roku. To oznacza, że miedzy „jedynką” a „piątką” będą dwadzieścia dwa lata różnicy. Co ciekawe, Cameron nie ukrywa, że dwie ostatnie części być może wyreżyseruje ktoś inny, ponieważ sam ma jeszcze wiele innych projektów, którymi chciałby się zająć.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze