Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Avalanche Studios pracuje nad kolejną częścią serii Just Cause?

Oraz grą na podstawie filmu Mad Max; informacje o skasowanych projektach.

Serwis Kotaku dotarł do szeregu ciekawych plotek dotyczących studia Avalanche. Według informacji, firma pracuje nad Just Cause 3 i grą na licencji filmu Mad Max. Oba tytuły powstają na nową generację konsol.

Szef firmy, Christofer Sundberg w swoim profilu w serwisie LinkedIn wymienia m.in. „sandboksową grę akcji”, tworzoną dla Square Enix. Tytuł opracowuje studio w Nowym Jorku, a zakończenie prac zaplanowano na 2015 rok. Projekt, roboczo określano jako „Project Mamba”, zaoferuje „asynchroniczne technologie sieciowe” i integrację z urządzeniami mobilnymi. Wszystko wkazuje na to, że chodzi właśnie o Just Cause 3.

Lecę bo chcę

Drugi projekt to „pierwsza gra na licencji” w historii studia. Kotaku spekuluje, że może chodzić o postapokaliptyczny Mad Max. Mówi się także, że w firmie trwają prace nad tytułem opartym o licencję popularnej serii komiksów.

Już w listopadzie zeszłego roku szef firmy zapewniał, że Avalanche zajmuje się wyłącznie tworzeniem na nową generację konsol.

W artykule znajdujemy również wzmianki o dwóch grach, które zostały skasowane. Sundberg twierdzi, że oba projekty były warte nawet 35 mln dol. Arcadia Rising, tworzona dla THQ i skasowana w 2008 roku, była „retro-futurystyczną grą przygodowo-zręcznościową, rozgrywającą się w alternatywnej rzeczywistości Londynu lat 30.” Szef Avalanche rozważał nawet możliwość restartu projektu za pieniądze zabrane na Kickstarterze.

Drugi tytuł, skasowany w tym samym roku nosił tytuł Project: Wizards. Tworzona dla Disney Interactive „gra akcji w świecie fantasy” nie spodobała się wydawcy.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze