Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Atlus zapowiedział Shin Megami Tensei 5 na Nintendo Switch

Nie mylić z Personą.

Shin Megami Tensei - zasłużona seria japońskich gier RPG - obchodzi w tym roku 25 urodziny, więc idealnym sposobem na uczczenie okazji będzie całkiem nowa produkcja - właśnie potwierdzona.

Studio Atlus ujawniło podczas transmisji na żywo, że pracuje nad Shin Megami Tensei 5. Akcję umieszczono w Tokio w czasach współczesnych, a poza tym nie znamy żadnych szczegółów.

Na Zachodzie cykl SMT znany jest lepiej zapewne za sprawą serii Persona, która stanowi największy i najpopularniejszy spin-off Megami Tensei, stawiając na szereg podobnych założeń w rozgrywce.

Dość powiedzieć, że dopiero wraz z Persona 5 zrezygnowano z pełnego tytułu, który w przypadku poprzedniej części brzmiał jeszcze Shin Megami Tensei: Persona 4.

Jest apokaliptycznie

Nową produkcję - tylko na Nintendo Switch - zwiastowano już w styczniu, ujawniając przejście na silnik Unreal Engine 4. Wtedy nie potwierdzono jednak, że będzie to „pełnoprawna” część z piątką na końcu nazwy.

Każda odsłona Shin Megami Tensei stanowi zamkniętą i samodzielną opowieść, więc znajomość poprzednich odsłon nie będzie wymagana - choć na pewno pozwoli lepiej docenić liczne nawiązania i ogólne uniwersum.

Pozostając przy porównaniach z Persona, SMT stawia najczęściej na postapokaliptyczny i dużo bardziej mroczny świat. Walczymy w turach, z pomocą podobnego systemu przyzywanych pomocników.

Ostatnia produkcja - Shin Megami Tensei 4: Apocalypse - ukazała się w 2016 roku, na 3DS. Na „domowej” konsoli seria pojawiła się po raz ostatni za sprawą Shin Megami Tensei: Nocturne na PS2, w 2003 r.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze