Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Atari 2600 powraca w formie imponującego zestawu LEGO

Ponad 2,5 tys. elementów.

Firma LEGO oficjalnie ujawniła zestaw, który pozwoli zbudować „klockową” wersję słynnej konsoli Atari 2600 z ponad 2,5 tysiąca elementów. Premiera 1 sierpnia.

Jak przystało na słynnego producenta zabawek, równie imponująca jest cena - 1149,99 zł w oficjalnym sklepie. W zestawie jest jedna minifigurka, zestaw klasycznych kartridżów, a nawet charakterystyczny joystick, który porusza się jak oryginał.

Wśród gier znajdziemy Asteroids, Centipede oraz Adventure, razem z możliwością zbudowania małej scenki inspirowanej każdą z produkcji. Sama konsola ma 33 cm szerokości, 22 cm głębokości oraz 8 cm wysokości - mowa więc o skali 1:1.

LEGO nie od dzisiaj sięga po tematykę gier wideo, choć w ostatnich latach wysiłki w tej sferze znacznie zintensyfikowano. Niedawno razem z Nintendo zapowiedziano także nowy zestaw z serii Mario. Mowa o wielkim Bowserze z 2,8 tys. elementów - za 1299,99 zł. Premiera 1 października.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze