Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Origins - Ulepszanie wyposażenia

Zadanie dodatkowe w lokacji Siwa.

Najnowsza część serii kładzie dość duży nacisk na tworzenie i ulepszanie przedmiotów. W przypadku Assassin's Creed Origins mamy nawet związaną z tym misję dodatkową o samej nazwie czynności, czyli Ulepszanie wyposażenia. Dostęp do tego zadania otrzymasz wraz z ukończeniem pierwszej misji głównej, Oaza.

Zadanie jest bardzo proste i możesz aktywować je w każdym możliwym momencie, przechodząc do menu zarządzania postacią, a następnie wybierając zakładkę Cele i z listy zadań dodatkowych odpowiednią opcję. W tej misji musimy stworzyć ulepszony napierśnik, gdyż na chwilę obecną nie możemy pochwalić się zbyt dobrą ochroną ciała.

Prowadzi nas to naturalnie do ważnej dla gry kwestii, jaką jest tworzenie przedmiotów czy inaczej: crafting. Aby stworzyć potrzebny napierśnik, będziemy potrzebowali pięciu sztuk skóry. Możesz ją zdobyć w różnoraki sposób, ale jeśli zależy ci na czasie, proponujemy od razu udać się w miejsce oznaczone na poniższej mapie.

W tym miejscu znajduje się legowisko koziorożca.

Przy niewielkim zbiorniku wodnym, na północny-wschód od największego jeziora w Siwie, znajdziesz legowisko koziorożca. W najbliższej okolicy pasie się wiele osobników tego gatunku. Zwierzęta nie są problematyczne podczas walki, do ich pokonania wystarczy jedna, celnie wpuszczona w głowę strzała.

Po zabiciu zwierzęcia pozostaje już tylko podejść do jego ciała, a następnie wykonać interakcję, pobierając tym samym skórę. W okolicy możesz jednak trafić na grupę wygłodniałych hien - spróbuj je albo zignorować, albo pokonać jedna po jednej. Drugie rozwiązanie da ci na pewno niewielki przyrost punktów doświadczenia.

Kliknij wskazane miejsce, aby wytworzyć potrzebny przedmiot.

Gdy w kolekcji będziesz posiadał już wymaganą ilość skór, przejdź na ekran postaci, gdzie wybierzesz zakładkę o nazwie Wyposażenie. Twoim oczom powinien ukazać się widok podobny do tego z powyższego obrazka.

W prawym dolnym rogu skieruj kursor na ikonę wskazaną strzałką na obrazku. Widnieje tam symbol napierśnika. Zieloną czcionką przedstawiono opis przedmiotu oraz jakie bonusy daje jego wykorzystanie, a także surowce potrzebne do jego wykonania.Jako że posiadamy już dostateczną ilość skór, przytrzymujemy przycisk wytworzenia, po czym nasz napierśnik zostaje automatycznie ulepszony. Możemy zwiększać w ten sam sposób poziom kolejnych przedmiotów.

Po podświetleniu danego elementu wyposażenia zauważysz, jakie przedmioty oraz w jakich ilościach są potrzebne, aby móc zwiększyć statystyki danego elementu. Wraz z pierwszym ulepszeniem napierśnika zakończysz także to zadanie poboczne.

Komentarze