Ruined King - zaczynanie walki, umiejętność lochu

Jak zacząć walkę z przewagą, trafienie wroga przed walką.

W Ruined King przeciwników widzisz zawsze podczas eksploracji. Gdy się do nich zbliżysz, podbiegają i atakują cię, rozpoczynając walkę. Można jednak zareagować na wrogów i rozpocząć potyczkę z przewagą.

Każda postać ma umiejętność lochu (1) widoczną po prawej stronie paska z portretami bohaterów. Wciśnij Spację na klawiaturze, a pojawi się linia celowania (2). Następnie wciśnij lewy przycisk myszy, by wykonać atak - jeśli trafisz wroga zanim do ciebie podbiegnie, zadasz przeciwnikom obrażenia.

umlochu1

Na padzie mechanika ta działa nieco inaczej, ponieważ nie pojawia się celownik. Umiejętność lochu aktywujesz prawym triggerem, a atak zostaje wyprowadzony w kierunku, w którym patrzy bohater. Trzeba więc mieć dobre oko.

Podczas walki, gdy wcześniej trafisz wroga taką zdolnością, zobaczysz informację o obrażeniach w lochu (3), które zadałeś oponentom.

umlochu2

Trafianie wrogów w lochu nie zabiera im dużo punktów życia, lecz nawet niewielkie obrażenia pomagają. Użycie na przeciwników zdolności lochu nie gwarantuje jednak zawsze, że twój ruch będzie pierwszy w walce.

Następnie: Ruined King - trująca mgła: jak się pozbyć

Spis treści: Ruined King - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Ruined King - skanowanie otoczenia: jak szukać zasobów

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami