Bateria Steam Deck wytrzyma nawet 5 godzin rozgrywki - raport

Twierdzi posiadacz deweloperskiej wersji urządzenia.

Z informacji ujawnionych przez jednego z posiadaczy deweloperskiej wersji Steam Deck wynika, że jedno naładowanie baterii wystarczy nawet na pięć godzin zabawy.

Serwis Boiling Steam przeprowadził wywiad z pragnącym zachować anonimowość twórcą gier, dysponującym własnym egzemplarzem urządzenia firmy Valve. W rozmowie opowiedział o ogólnych wrażeniach z testowania maszyny.

Deweloper przekonuje, że po pełnym naładowaniu bateria Steam Deck wytrzyma od dwóch do pięciu godzin rozgrywki. Ostateczny czas użytkowania różni się w zależności od uruchomionej gry i stopnia obciążenia urządzenia.

Według twórcy, czas ładowania z karty microSD jest zbliżony do wczytywania z SSD. Dodaje też, że aktualnie sprzęt nie pozwala wznowić zabawy w dowolnym momencie - tak jak na PS5 czy Xbox Series X/S - ale trwają prace nad podobną funkcją.

Sprzęt nieznacznie się nagrzewa, ale rosnąca temperatura nie przeszkadza w rozgrywce. Podkreśla, że odgłos wentylatorów jest niemalże niesłyszalny, a używanie Steam Deck jest podobno wygodniejsze niż Switcha, ponieważ ma między innymi lepsze rozłożenie przycisków.

Rozmówca serwisu uważa też, że brak części nie był jedynym powodem przesunięcia premiery maszyny. Deweloper twierdzi, że urządzenie opóźniono, by dopracować system operacyjny SteamOS, z którego Valve nie było ponoć zadowolone.

Pierwsze egzemplarze Steam Deck trafią do klientów w lutym, choć pierwotny plan zakładał dostarczenie sprzętu jeszcze w ubiegłym roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Doniesienia o CoD Warzone 2 niepokoją fanów

Martwią się utratą postępów w pierwszej części gry.

PS Plus, luty 2022: zobacz wszystkie gry

Lista gier w PS Plus na luty.

Fanowski remaster Resident Evil 4 ma datę premiery

Osiem lat powstawania ambitnego projektu.

Nowy Kangurek Kao ze zwiastunem i screenami

Premiera latem na PC i konsolach.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami