Napad z bronią w ręku w Kanadzie. Łupem cztery konsole PS5

Spotkanie scalperów?

Policja z Durham w Kanadzie podjęła śledztwo w sprawie dwójki osób, których okradziono z konsol PlayStation 5 podczas próby sprzedania sprzętu.

Do incydentu doszło w czwartek wieczorem lokalnego czasu. Dwójka sprzedających wybrała się na spotkanie z zainteresowanym kupcem, znalezionym w serwisie społecznościowym.

Nieznajomy zdecydował się jednak na pozyskanie czterech egzemplarzy PS5 nie w wyniku tradycyjnej transakcji, lecz z pomocą pistoletu, którym zagroził sprzedającym.

Napastnik zapakował urządzenia do nissana i oddalił się w nieznanym kierunku. Do pomocy miał jeszcze kierowcę - informuje serwis Durnham Radio News.

„Policja przypomina mieszkańcom, by z ostrożnością sprzedawać na platformach sieciowych” - napisano w informacji prasowej na temat wydarzenia.

„Najlepiej spotkań się dzień, w miejscu publicznym, z dala od miejsca zamieszkania i na spotkanie nie wybierać się samemu”. Pechowy duet niemal dostosował się do zaleceń, ponieważ do transakcji miało dość w galerii handlowej Pickering Town Centre, ale było już późno - godzina 20:00, tuż przed zamknięciem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami