Kilkaset nielegalnych koparek kryptowalut skonfiskowanych w Kosowie

Wydobycia trwały pomimo rządowego zakazu.

Władze Kosowa skonfiskowały kilkaset koparek kryptowalut, działających pomimo rządowego zakazu. Ograniczenia nałożono ze względu na niedobory energii elektrycznej w kraju.

Jak informuje serwis bitcoin.com, minister finansów Hekuran Murati napisał w mediach społecznościowych, że miesięczne zużycie energii elektrycznej przez jedną koparkę kryptowalut odpowiada zapotrzebowaniu pięciuset gospodarstw domowych. W czasie policyjnej akcji aresztowano jedną osobę i zabezpieczono 272 urządzenia.

kosowo_kryptowaluty_content
Minister spraw wewnętrznych Kosowa poinformował, że akcja „odbyła się i zakończyła bez incydentów”

Konfiskaty odbyły się głównie na północy kraju, zamieszkanego w większości przez ludność Serbską. Kosowscy Serbowie nie uznają zdominowanego przez Albańczyków rządu w Prisztinie i od ponad dwóch dekad odmawiają m.in. płacenia rachunków za prąd. Minister Murati napisał, że nie pozwoli na „nielegalne wzbogacanie się kosztem podatników”.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami