Nowe gry Ubisoftu mogą pojawić się na Steamie

Sklep Valve zintegrowano z usługą wydawcy.

W 2019 roku Ubisoft zrezygnował z wydawania nowych gier na Steamie, stawiając na Epic Games Store i własny sklep. Pojawiły się jednak wskazówki, które sugerują, że firma może ponownie nawiązać współpracę z Valve.

Według SteamDB - witryny śledzącej aktywność popularnej platformy dystrybucji cyfrowej - wskazują, że wczoraj, 29 listopada, do bazy usługi dodano aplikacje Ubisoft Connect PC Client.

Przypomnijmy, że Ubisoft Connect to stworzony przez francuskiego wydawcę, który jest niezbędny do uruchamiania komputerowych wersji gier firmy. Integracja ze Steamem może oznaczać, że spółka faktycznie zamierza udostępnić nowe tytuły w sklepie Valve.

ac_valhalla_steam
Assassin's Creed Valhalla może trafić na Steama

Nie byłaby to jednak pierwsza tego typu sytuacja. Przez wiele lat EA również nie wydawało własnych produkcji na platformie twórców Half-Life. Jakiś czas temu zmieniono jednak strategię, choć poszczególne pozycje do działania wymagają włączonego w tle klienta Origin.

Niewykluczone, że Ubisoft przyjmie rozwiązanie podobne do zastosowanego przez Electronic Arts. To oznaczałoby, że gry kupowane byłyby na Steamie, ale do rozgrywki niezbędne byłoby korzystanie z Ubisoft Connect.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami