Tencent z zakazem aktualizowania gier w Chinach

Na czas rządowej kontroli.

  • Tencent nie może aktualizować i wydawać gier w Chinach
  • Tymczasowy zakaz nałożyło Ministerstwo Przemysłu
  • Trwa „kontrola” wszystkich aplikacji firmy

Chiny kontynuują walkę z technologicznymi gigantami. Konglomerat medialny Tencent otrzymał zakaz aktualizowania i wydawania nowych gier oraz aplikacji mobilnych na czas przeprowadzenia kontroli.

O skali problemu najlepiej świadczy fakt, że sam tylko program WeChat ma 1,2 miliarda użytkowników w Państwie Środka. Ograniczenie obejmuje także 69 innych aplikacji i ponad 100 gier.

Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Informatyki tłumaczy, że obostrzenia wprowadzono w ramach „tymczasowego zalecenia administracyjnego”, nałożonego na sieci dystrybucji - informuje serwis Chinastarmarket.cn z Szanghaju.

Tencent wydaje w Chinach między innymi szalenie popularne PUBG Mobile

Tencent zapewnił w komunikacie, że ściśle współpracuje z urzędnikami wykonującymi przegląd aplikacji. Nie jest obecnie jasne, kiedy ograniczenia mogą zostać zdjęte.

Korporacja - znana także z inwestycji poza Chinami - zatrudnia ponad 85 tysięcy osób i tylko w ubiegłym roku zarobiła 24,4 mld dolarów. To jednak właśnie ogromny wzrost znaczenia takich konglomeratów w ostatnich latach spowodował, że komunistyczny rząd coraz częściej prowadzi podobne „interwencje”.

W sierpniu władze zaostrzyły już inne obostrzenia w świecie technologii oraz gier wideo. Nowe przepisy zakładają, że osoby poniżej 18 roku życia mogą grać w sieci tylko przez trzy godziny w tygodniu.

O tym, jak potężny wpływ na całe gałęzie przemysłu mogą mieć władze w Chinach, najlepiej świadczy niedawny przykład prywatnej edukacji w tym kraju. Popularne usługi korepetytorów zostały w jeden dzień praktycznie wyeliminowane, rujnując biznes o wartości około 70 mld dolarów rocznie.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami