Epic przejął studio Harmonix, twórców Rock Band

Do prac nad Fortnite.

Studio Harmonix, specjalizujące się w grach rytmicznych i muzycznych, zostało przejęte przez Epic Games. Zasłużeni deweloperzy zajmą się rozwojem Fortnite.

Firma z Cambridge w stanie Massachusetts odpowiadała w przeszłości Rock Band oraz Dance Central, lecz po spadku zainteresowania produkcjami z plastikowymi instrumentami w roli głównej nieco straciła na znaczeniu i popularności.

„Zespół Harmonix będzie blisko współpracował z Epic, by tworzyć muzyczne podróżne i rozgrywkę dla Fortnite, nadal wspierając także istniejące tytuły, takie jak Rock Band 4” - napisano w ogłoszeniu.

Firma zapewnia ze swojej strony, że nie planuje wyłączania serwerów żadnej produkcji, ani zmian w harmonogramie DLC do Rock Band. Gry producenta nie znikną też ze Steama na rzecz Epic Games Store.

„Razem z Harmonix zmienimy sposób, w jaki gracze doświadczają muzykę, od pasywnych słuchaczy do aktywnych uczestników” - zapewnia Alain Tascan, menedżer w Epic Games.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami