Ubisoft otworzy własny park rozrywki

Prawie jak Disney.

Ubisoft ogłosił, że w 2025 roku otworzy pierwsze „Centrum Rozrywkowe” we Francji, a w dalszej przyszłości planuje także pełnoprawny park rozgrywki z atrakcjami ze swoich najpopularniejszych serii.

Jak podano w informacji prasowej, centrum znajdzie się w kompleksie Studios Occitanie Méditerranée, około 40 minut drogi od Montpellier. W planach jest studio filmowe, a do tego sklepy, restauracje i inne atrakcje.

„Granie wyrosło na największą formę rozrywki. Sensowne jest więc, że podejmujemy współpracę z wiodącym francuskim wydawcą, by stworzyć nowe, wciągające wrażenia” - komentuje Bruno Granja, założyciel Studios Occitanie.

1
Wizja Studios Occitanie Méditerranée

Brakuje szczegółów, lecz podobnych lokacji ma być w przyszłości więcej, a atrakcje będą najwyraźniej bazowały między innymi na wirtualnej rzeczywistości, na bazie gier Ubisoftu.

W prace zaangażowano między innymi twórców aplikacji Wander, zajmującej się tworzeniem rozbudowanych interakcji w „fizycznych” miejscach, na bazie rzeczywistości rozszerzonej i nie tylko.

O pełnoprawnym parku rozgrywki wiemy jeszcze mniej - nie podano dat czy lokalizacji. Na podobny pomysł zdecydowało się niedawno Nintendo, szykując Super Nintendo World w Japonii.

W 2015 roku Ubisoft planował już otwarcie parku w Kuala Lumpur do 2020 roku, ale z planów nic nie wynikło. W 2016 roku w Montrealu powstało za to centrum dla miłośników Kórlików.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami