Twórcy Fallout: New Vegas pracują nad grą w stylu Disco Elysium - raport

Śledztwo i brak walki.

W sieci pojawiły się szczegóły na temat dwóch produkcji na wyłączność Microsoftu, produkowanych przez studia Compulsion i Obsidian. Jeden z tytułów wydaje się czerpać inspiracje z Disco Elysium.

Informacje przekazał Windows Central, specjalizujący się w zakulisowych doniesieniach z tej firmy. Pierwsze studio - Compulsion - to twórcy We Happy Few, wykupieni kilka lat temu przez Xbox Game Studios. Ich projekt nosi podobno nazwę kodową Midnight.

Akcja ma toczyć się w mrocznym świecie fantasy, z gotyckimi naleciałościami i opowieścią o dorastaniu w tak mało sprzyjającej okolicy. Wszystko to w perspektywie trzeciej osoby.

Na grafikach koncepcyjnych widnieje czarnoskóra bohaterka oraz harpie, które mają służyć za przeciwników. Data premiery nie jest znana.

1

Druga gra - o nazwie kodowej Pentiment - to projekt zasłużonego studia Obsidian Entertainment, także należącego teraz do Microsoftu. Za prace odpowiada mały zespół pod przewodnictwem Josha Sawyera, który w przeszłości był reżyserem chociażby cenionego Fallout: New Vegas.

Tytuł wydaje się czerpać inspiracje z Disco Elysium, jednego z największych niezależnych hitów ostatnich lat. Wcielimy się w śledczego zajmującego się brutalnym morderstwem, a kluczowe mają być dialogi - bez żadnych systemów walki.

Inne jest miejsce akcji, którym ma być XVI-wieczna Europa, a całość stanowi bardziej „eksperymentalny” pomysł. Premiera rzekomo już w przyszłym roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami