Słuchawki z wibracjami - Razer chce, żeby gracze "czuli dźwięk"

Producent przedstawił linię słuchawek Kraken V3.

Producent gamingowych akcesoriów Razer zaprezentował nową linię słuchawek - Kraken V3. Cechą charakterystyczną serii produktów będą silniczki haptyczne, wprawiające słuchawki w wibracje, generowane na bazie odtwarzanego dźwięku.

Technologia, nazwana przez Razera „HyperSense”, powstała we współpracy z firmą Lofelt i będzie dostępna dla dwóch modeli: przewodowych Kraken V3 HyperSense oraz bezprzewodowych Kraken V3 Pro.

W obu przypadkach za generowanie dźwięku odpowiadają 50 mm przetworniki Razer TriForce Titanium. Jest też odłączany mikrofon, oparty o technologię Razer HyperClear. Słuchawki wspierają standard dźwięku przestrzennego THX i wyposażone są w charakterystyczne podświetlenie RGB Chroma.

razer_kraken_wibracje_content
Linia produktów Razer Kraken V3

Oprócz dwóch flagowych wersji, producent przedstawił również tańsze warianty: Kraken V3 oferuje te same cechy co droższe wersje, jednak nie posiada silniczków haptycznych, natomiast Kraken V3 X również nie generuje wibracji, ma mniejsze przetworniki 40 mm, przymocowany na stałe mikrofon i systemowy dźwięk przestrzenny 7.1.

Słuchawki współpracują z komputerami PC i Mac oraz konsolami PS4, PS5 i Nintendo Switch w trybie zadokowanym. Są już dostępne do kupienia na stronie producenta, a ceny prezentują się następująco:

  • Kraken V3 X - 79,99 eur. (ok. 379 zł);
  • Kraken V3 - 109,99 eur. (ok. 507 zł);
  • Kraken V3 HyperSense - 139,99 eur. (ok. 645 zł);
  • Kraken V3 Pro - 209,99 eur. (ok. 967 zl).

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

GeForce RTX 2060 12 GB potwierdzony - premiera w przyszłym tygodniu

Odświeżony model starszego układu poprawi sytuację na rynku kart?

Razer szykuje odpowiedź na Steam Deck - raport

Zestawy deweloperskie trafiły do twórców gier.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami