Sony podniosło ceny gier w polskim PS Store

Jest oświadczenie firmy.

W ostatnich dniach zauważono, że w polskim PS Store wzrosły ceny niektórych gier. Przedstawiciele Sony w oświadczeniu przesłanym Eurogamer.pl potwierdzili podwyżki.

Zmiany są stosunkowo niewielkie. Przykładowo Hades i Ghostrunner wcześniej kosztowały po 124 zł, a obecnie oferowane są za 129 zł, zaś Outer Wilds w edycji Archeologist poprzednio dostępne było za 169 zł, podczas gdy aktualnie sprzedawane jest za 179 zł.

„Od 9 października 2021 roku Sony Interactive Entertainment aktualizuje ceny zawartości PlayStation Store, aby odzwierciedlić aktualne zależności walutowe” - wyjaśniają przedstawiciele polskiego oddziału firmy w oświadczeniu dla Eurogamer.pl.

ps_store_ceny
Za gry w polskim PS Store trzeba płacić teraz więcej

„W rezultacie w Polsce nastąpił wzrost cen gier cyfrowych i treści dodatkowych. Zmiany w cenach różnią się i są związane z bieżącymi warunkami rynkowymi” - dodają.

Na razie nie wiadomo, czy na podobny krok zdecydują się polski oddział Microsoftu i właściciele innych platform dystrybucji cyfrowych, ale nie można tego wykluczyć.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami