Kultowy System Shock doczeka się serialu

Na darmowej platformie Binge.

Kultowy horror science-fiction z 1994 roku - System Shock - doczeka się adaptacji w postaci serialu telewizyjnego z aktorami. Projekt trafi na darmową platformę Binge.com.

Szczegóły są obecnie skąpe. Producentami będą Stephen Kick oraz Larry Kuperman z Nightdive Studios, który to podmiot kontroluje obecnie prawa do gry.

- Zawsze uważałem, że serial aktorski byłby idealnym medium, by opowiedzieć o wydarzeniach na stacji Citadel i zbuntowanej sztucznej inteligencji - komentuje Kick. - Jesteśmy bardzo podekscytowani widząc utalentowany zespół Binge dający System Shock nowe życie.

Binge jest już platformą streamingową w Australii, lecz w tym przypadku mowa o darmowej usłudze, która powinna zadebiutować w przyszłym roku na całym świecie, koncentrując się właśnie na treściach związanych z grami. We wrześniu zapowiedziano już projekt na bazie serii Driver.

Nightdive pracuje obecnie nad rozbudowanym remakiem pierwszego System Shock oraz nad odświeżeniem sequela z 1999 roku. Jednocześnie powstaje także System Shock 3, lecz ten projekt ma spore problemy, a ostatnio - w maju - kontrolę przejął chiński Tencent.

Nową produkcję zapowiedziano w 2015 roku. W powstawanie gry zaangażowany był między innymi Warren Spector, jeden z twórców cyklu. Kłopoty rozpoczęły się w 2018 roku, gdy poprzedni wydawca - Starbreeze - popadł w problemy finansowe.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami