Quake otrzymał usprawnienia na PS5 i Xbox Series X/S - 4K i 120 FPS

Jest też darmowy upgrade.

Wydana w sierpniu, odświeżona odsłona legendarnej gry Quake - przygotowana ze względu na 25. rocznicę premiery - doczekała się aktualizacji na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Gra było już dostępna na tych platformach, lecz w ramach kompatybilności wstecznej. Teraz przygotowano natywne wsparcie urządzeń, co przekłada się na 120 klatek na sekundę oraz rozdzielczość dochodzącą do 4K.

W zestawie otrzymujemy podstawową wersję gry oraz dwa dodatki: The Scourge of Armagon oraz Dissolution of Eternity. Studio MachineGames przygotowało dwa kolejne rozszerzenia: Dimensions of the Past i całkiem nowe Dimension of the Machine.

Za remaster strzelanki odpowiada studio Night Dive, specjalizujące się w projektach tego typu. Cenę na PS5 ustalono na 45 zł, a na Xbox Series X/S zapłacimy 41,99 zł (gra jest także w Xbox Game Pass Ultimate).

Jeśli kupiliśmy już wersję PS4 lub Xbox One, odsłonę na nową konsolę - w ramach tej samej rodziny - odbierzemy za darmo. Transfer zapisów działa jednak tylko na sprzęcie Microsoftu.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami