Resident Evil: Welcome to Raccoon City - mieszane reakcje fanów na pierwszy zwiastun

Leon zmienia styl.

Resident Evil: Welcome to Raccoon City trafi do kin w listopadzie. Sony Pictures Entertainment opublikowało pierwszy zwiastun filmu - materiał rozczarował niektórych fanów serii, a innych rozbawił.

„To jest tak wierne oryginałowi, że nawet odtworzyli sztuczne aktorstwo i efekty specjalne z lat 90.” - żartuje jeden z komentujących.

„Motyw cosplayu jest tak silny, że nawet zombie wyglądają jak cosplayerzy” - dodaje inny.

Część osób sądzi, że film zapowiada się na obraz z gatunku „tak zły, że aż dobry”. Inni z kolei mają problemy z obsadą i postaciami, choćby z charakterem Claire czy wyglądem Leona.

Graczom nie podoba się też chociażby fakt, że Chris Redfield brzmi, jakby cały czas nie chciał uwierzyć w to, że korporacja Umbrella stoi za okropnymi eksperymentami i produkcją niebezpiecznego wirusa.

Niektórzy znajdują jednak nieco pozytywów. Twórcy filmu zdają się wielokrotnie odnosić bezpośrednio do bardziej rozpoznawalnych momentów z gier Resident Evil, ale zawarli też w zwiastunie kilka mniejszych smaczków, które rozpoznają miłośnicy cyklu.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami