New World - górnictwo: wydobycie, jak stworzyć kilof

Stworzenie pierwszego kilofa i wydobycie metali z rud.

Górnictwo to jedna z profesji w New World, dzięki której zdobędziesz rudy metali i rzadkie kamienie do rzemiosła. Z tej strony dowiesz się jak działa ta mechanika, jak stworzyć kilof i w jaki sposób wydobywać metale ze złóż.

Na tej stronie:

Jak stworzyć kilof

By móc rozpocząć wydobycie musisz wpierw stworzyć swój pierwszy kilof. Do tego celu potrzebujesz dwóch surowców - po jednej sztuce krzemienia i zielonego drewna. Ten pierwszy zdobędziesz z krzemieni (1) rozrzuconych w świecie gry, drugi z kolei z krzaków (2) bądź drzew (tutaj potrzebował będziesz jeszcze siekiery).

029_new_world_gornictwo_wydobycie_rud_jak_stworzyc_kilof

Gdy zdobędziesz już potrzebne materiały, udaj się do dowolnego warsztatu (3) bądź obozu (4) i wejdź z nimi w interakcję by otworzyć okno tworzenia przedmiotów.

030_new_world_gornictwo_wydobycie_rud_jak_stworzyc_kilof

Tutaj z listy wybierz krzemienny oskard górniczy (5), a następnie określ ilość (6), którą chcesz wytworzyć. Na koniec kliknij na przycisk stwórz (7), by po kilku sekundach narzędzie znalazło się w twoim ekwipunku. Kliknij po prostu na nie dwukrotnie lewym przyciskiem myszy, by założyć na postać.

031_new_world_gornictwo_wydobycie_rud_jak_stworzyc_kilof

Wydobywanie metali z rud

Gdy już stworzysz kilof i założysz go na postać, możesz rozpocząć zbieranie. W pierwszej kolejności możesz wydobywać jedynie żelazo ze złóż żelaza (8). Znajdziesz je w pobliżu gór, czasami da się także trafić na nie w lasach.

032_new_world_gornictwo_wydobycie_rud_jak_stworzyc_kilof

Zbliż się do złoża i wciśnij klawisz E, by postać rozpoczęła zbieranie. Po kilku sekundach proces ten dobiegnie końca, a ty otrzymasz od kilkunastu do kilkudziesięciu sztuk rudy żelaza, czasami też rzadki kamień.

Za każde wydobycie otrzymasz punkty doświadczenia do rozwoju profesji Górnictwo. By sprawdzić aktualny poziom, otwórz kartę postaci, przejdź do zakładki Profesje (9) i spójrz na Górnictwo (10).

033_new_world_gornictwo_wydobycie_rud_jak_stworzyc_kilof

Wraz ze wzrostem tej zdolności będziesz mógł wydobywać lepsze rudy, takie jak srebro czy złoto. Poziom górnictwa także wzrośnie w trakcie wykopywania kamieni. Proces wydobycia możesz przyspieszyć za pomocą lepszych kilofów.

Poprzednio: New World - włókna: lokalizacja, wydobycie, konopie

Spis treści: New World - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami