Rockstar pozbywa się swojej gry - tajemniczy Agent zniknął ze strony

Po latach spekulacji.

  • Agent zniknął ze strony studia Rockstar
  • Tajemniczą grę akcji zapowiedziano w 2009 roku
  • Projekt nigdy nie doczekał się realizacji

Po latach oczekiwań i spekulacji, Rockstar usunął wzmiankę o grze Agent ze swojej strony internetowej, co wydaje się ostatecznie potwierdzać, że projekt został zapomniany i nigdy nie zostanie zrealizowany.

Tajemniczą grę akcji o przygodach szpiegów w otwartym świecie zapowiedziano w 2009 roku, wyłącznie na PlayStation 3. Nigdy nie poznaliśmy jednak zbyt wielu szczegółów i nie zobaczyliśmy rozgrywki - choć pytań nie brakowało.

Ostatnio o projekcie mówiło się jeszcze w 2019 roku, gdy serwis Polygon ujawnił, że Agent powstawał już w połowie lat 2000. w Rockstar San Diego, by później zostać zresetowany. Następnie deweloperzy przekonali podobno Sama Housera - głównego producenta studia - by zamiast tego zająć się Red Dead Redemption.

1
2
Zostały nieliczne grafiki koncepcyjne

Agent został odłożony na boczny tor, z którego - na co wszystko wskazuje - już nie wyjedzie. Tytuł bym rzekomo inspirowany Jamesem Bondem i brytyjskim serialem „The Professionals” z przełomu lat 70. i 80.

Studio Rockstar North przygotowało później wersję demo, która podobno była bardzo udana, włącznie z samochodem zamieniającym się w łódź podwodną. Optymizm wokół projektu stopniowo jednak wygasał, a w mediach trwała cisza.

W ostatnich latach o Agencie wspominano tylko przy okazji odnawiania przez Rockstar zastrzeżonego znaku handlowego, co zakończyło się jednak w 2018 roku. Wyciekły też grafiki koncepcyjne niektórych lokacji, z zespół deweloperów zajmujących się pomysłem wkrótce zajął się Grand Theft Auto.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami