Leshy - polska gra akcji pozwoli wcielić się w strażnika lasu

Co na to Geralt?

  • Leshy opowiada o przygodach strażnika lasu
  • Za tytuł odpowiada studio Glivi Games z Gliwic
  • Premiera w 2023 roku

Glivi Games z Gliwic ma obecnie ręce pełne roboty - zapowiedziało trzeci projekt. Obok strategii Pagan Age oraz Gnomepunk powstaje bowiem także Leshy, gra akcji ze strażnikiem lasu w roli głównej.

Leszy powinien być dobrze znany wszystkim miłośnikom Wiedźmina 3, gdzie służy za jednego z trudniejszych przeciwników, także napotykanych właśnie w lasach. W opisywanym tytule wcielamy się jednak nie w potwora, lecz w bardziej humanoidalną postać, przypominającą druida.

Akcję umieszczono w niedalekiej przyszłości, a zadaniem będzie przepędzenie „niegodziwych ludzi z domu - pradawnej puszczy”. Powalczymy nie tylko z drwalami, ale także z ciężkim sprzętem - na promocyjnych grafikach widać wielkie roboty kroczące z piłami.

W toku eksterminacji zagrożenia poznamy także „różne mityczne stworzenia, które zamieszkują wspaniałą, słowiańską puszczę” - głosi opis na Steamie. Do tego inne postacie do poznania oraz rozbudowane możliwości rozwoju postaci.

Podczas walki wykorzystamy otoczenie, a każdy przeciwnik ma stanowić wyzwanie. „Wykorzystuj siły matki natury i przybieraj formy zwierząt by uzyskać przewagę” - czytamy.

Premierę zaplanowano wstępnie na 2023 rok. Jak Glivi Games poradzi sobie z takim natłokiem projektów? Warto mieć na uwadze, że wydawca - RockGame - wywodzi się z „nowej fali” polskich firm, które stawiają właśnie na liczne ogłoszenia.

Zainteresowanie graczy jest następnie sprawdzane - najczęściej poprzez liczbę graczy, którzy dodają produkcje do listy życzeń na Steamie. Na tej bazie mocodawcy mogą określić, które tytuły warto realizować w pierwszej kolejności.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami