VR bez komputera i konsoli - Valve szykuje samodzielne urządzenie?

Sugerują pliki.

Pliki Steama są źródłem interesującego znaleziska. W jednym z folderów aplikacji znaleziono sterownik dla sprzętu stanowiącego rzekomo nowy zestaw rzeczywistości wirtualnej od Valve.

Sprawę odkrył youtuber Brad Lynch. Jak wyjaśnia w materiale wideo, gadżet otrzymał nazwę kodową „Deckard” i wiele wskazuje na to, że będzie bezprzewodową próbą rywalizowania z Oculus Quest.

Ten ostatni sprzęt - produkowany przez należącą do Facebooka firmę Oculus - w ostatnich latach zdominował rynek rzeczywistości wirtualnej. Kluczową przewagą jest fakt, że do działania nie wymaga mocnego PC - funkcjonuje samodzielnie.

Wygląda na to, że Valve może podążyć podobnym tropem. W folderze o nazwie „VRLink” znaleziono bowiem plik DLL z „całą biblioteką rzeczy nawiązujących do sterownika lub urządzenia Wi-Fi” - wyjaśnia Lynch.

Youtuber dodaje, że mowa o dwóch antenach, co sugeruje jakąś formę bezprzewodowej łączności. Jest też wiele mówiąca opcja w menu tego sprzętu, pod nazwą „Samodzielna Warstwa Systemu”.

Wszystko to sprowadza Lyncha wniosku, że kolejny model sprzętu rzeczywistości wirtualnej od Valve będzie bezprzewodowy. Kwestią otwartą pozostaje natomiast to, czy będzie też w pełni samodzielny, czy też nadal będzie wymagał innego sprzętu do działania.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

GeForce RTX 2060 12 GB potwierdzony - premiera w przyszłym tygodniu

Odświeżony model starszego układu poprawi sytuację na rynku kart?

Razer szykuje odpowiedź na Steam Deck - raport

Zestawy deweloperskie trafiły do twórców gier.

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami