Moc Unreal Engine 5 do sprawdzenia na komputerze - demo technologiczne dostępne na Steamie

Od niezależnych deweloperów.

  • Na Steamie dostępne jest nowe demo technologiczne Unreal Engine 5
  • Darmowa aplikacja pokazuje możliwości nowego silnika od Epic Games

Niezależne studio historia wydało na Steamie darmowe demo technologiczne Unreal Engine 5, ukazujące moc technologii.

Prezentację w formie krótkiej gry przygotowano we wczesnej wersji nowego silnika, która oferowana jest deweloperom w ramach programu Early Access. Gracze kierują świetlikiem, starającym się zebrać porozrzucane po planszy świetlne kule.

  • The Market of Light na Steamie - przejdź

Akcję osadzono na rynku, który obserwujemy z perspektywy miniaturowego bohatera. Do stworzenia lokacji wykorzystano między innymi Nanite - jedną z funkcji Unreal Engine 5, pozwalającą szybko powielać modele złożone z milionów polygonów.

Twórcy zastosowali też Lumen, czyli mechanizm globalnego oświetlenia, a także najnowszą wersję Niagary - narzędzia związanego z efektami wizualnymi. Wspomniane opcje symbolizują trzy świetlne kule o różnych kolorach.

Demo nie jest zbyt wymagające pod względem sprzętowym. Do uruchomienia The Market of Light wystarczy komputer z czterordzeniowym procesorem taktowanym zegarem 3,20 GHz, kartą graficzną GeForce GTX 1070 i 8 GB pamięci RAM.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami