Łatka Stellaris uczciła 100. urodziny Stanisława Lema

Sporo zmian i nowości.

Aktualizacja 3.1 dla kosmicznej strategii Stellaris otrzymała tytuł „Lem”. W tej sposób deweloperzy chcą uczcić setne urodziny polskiego pisarza, przypadające na 12 września.

Darmowy patch jest pierwszym wydanym przez nowy zespół „opiekunów” produkcji. Ci zajmą się publikacją mniejszych, ale częstszych poprawek, zajmujących się głównie wykrytymi błędami oraz balansowaniem - także w wydanych wcześniej DLC.

Pierwsza aktualizacja - z hołdem dla Stanisława Lema - jest jednak nieco większa, wprowadzająca nowe treści dla niemal wszystkich opublikowanych w przeszłości rozszerzeń. Twórcy tłumaczą, że jest tak, ponieważ mieli więcej czasu na prace. W przyszłości będzie krócej - plany mówią o patchu co trzy miesiące.

Najważniejszą innowacją w 3.1 jest zapewne większa swoboda wyboru drzewek rozwoju w menu tradycji. Przeprojektowano też interfejs tego elementu i dodano nowe „gałęzie” dla dodatków Nemesis i Apocalypse. Podstawowa wersja doczekała się za to tradycji skupiającej się na handlu.

Są też nowości w pakietach humanoidów, plantoidów i negroidów: gra jako pozostałości armii klonów, gatunek odżywiający się energią czy też reanimatorzy, wskrzeszający cele. Pełną listę zmian i nowości znaleźć można na oficjalnym forum dyskusyjnym.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami