Nintendo obniżyło ceny Switcha w Europie

O 30 euro.

Nintendo potwierdziło, że obniżyło sugerowane ceny detaliczne konsol Switch w Europie, zmniejszając kwotę zakupu o niecałe 30 euro (ok. 136 zł) - do poziomu 299,99 euro.

Obniżki widać już choćby w sieci Amazon. Niemiecki oddział sklepu sprzedaje standardowe konsole właśnie za 299 euro, zamiast - jak było dotychczas - 329 euro.

Warto zauważyć, że Nintendo miało w przeszłości problemy prawne w Unii Europejskiej i dlatego firma dzisiaj nie podaje „oficjalnych” rekomendowanych cen. Kwoty zawsze kształtowane są przez rynek, a powyższe stanowią „wskazówki” dla sprzedawców. Dla przykładu, na francuskim Amazonie jest jeszcze taniej - 269 euro.

Korporacja tłumaczy także, że obniżki są odzwierciedleniem kursów walut oraz przygotowaniem na nadchodzący model Nintendo Switch OLED.

Jak napisano w komunikacie, „ostateczne kwoty dla konsumentów określają sprzedawcy. Rekomendujemy sprawdzenie lokalnych źródeł, by poznać ceny. W My Nintendo Store - naszym własnym kanale sprzedażowym - ceny są następujące:”

  • Nintendo Switch Lite: 199,99 euro
  • Nintendo Switch: 299,99 euro
  • Nintendo Switch - OLED Model: 364,99 euro

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami