Pady do Xbox One dostały część funkcji kontrolerów do Xbox Series X/S

Na razie dostępne tylko dla testerów.

Microsoft zaktualizował oprogramowanie padów do Xbox One, dodając część funkcji oferowanych przez kontrolery Xbox Series X/S. Patch na razie dostępny jest tylko dla testerów z programu Insider.

Jak wyjaśniają przedstawiciele koncernu, ulepszenia otrzymały wszystkie akcesoria sterujące powstałe z myślą o starszej konsoli - nie tylko standardowe modele, ale również Elite 2 oraz przeznaczony dla graczy z niepełnosprawnościami Xbox Adaptive.

Kontrolery Xbox One wzbogacono między innymi o obsługę Bluetooth Low Energy - technologii, która udoskonala bezprzewodową łączność. Od teraz mogą zapamiętać po jednym rodzaju urządzenia, dzięki czemu można się natychmiastowo przełączać pomiędzy konsolą i PC.

Inną nowością jest mechanika Dynamic Latency Input, znacznie redukująca opóźnienie w sterowaniu. Microsoft przekonuje, że czas reakcji padów jest porównywalny z modelami, które ukazały się na rynku wraz z Xbox Series X/S.

Na razie aktualizacja oprogramowania dostępna jest wyłącznie dla testerów alfa, uczestniczących w programie Insider. Amerykańska firma obiecuje jednak, że w najbliższych tygodniach patch otrzymają kolejni użytkownicy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Powiązane gry

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami