Diablo 2 - leczenie: jak odzyskać zdrowie

Regeneracja punktów zdrowia.

Punkty zdrowia są jednym z dwóch zasobów - obok many - postaci w Diablo 2: Resurrected. Jeśli zostaną wyczerpane, postać umrze, z czym związanych jest szereg konsekwencji. Na tej stronie wyjaśniamy jak sprawnie regenerować utracone punkty życia postaci.

Zdrowie postaci zwiększysz awansując na kolejne poziomy, zwiększając jej Żywotność, a także za sprawą przedmiotów i umiejętności. Ilość aktualnie posiadanych punktów zdrowia sprawdzisz spoglądając na czerwoną kulę (1) przy dolnej krawędzi ekranu. Przy pełnym zdrowiu jest ona wypełniona czerwonym kolorem - wraz z jego utratą stopniowo się opróżnia. Może też przyjąć zielony kolor gdy postać zostanie zatruta przez wroga.

098_diablo_2_leczenie_jak_odzyskiwac_zdrowie

By zregenerować punkty zdrowia najłatwiej wykorzystać mikstury leczenia (2). Łatwo je rozpoznać po czerwonym kolorze. Możesz korzystać z mikstur wciskając cyfry 1-4 (przyciski d-pad w przypadku gry na padzie) bądź aktywować je z ekwipunku.

099_diablo_2_leczenie_jak_odzyskiwac_zdrowie

Alternatywnie możesz też wykorzystać mikstury wzmocnienia (3). Mają one fioletowy kolor i pozwalają przywrócić 35% utraconego zdrowia i many (100% w przypadku mikstur pełnego wzmocnienia). W świecie gry możesz także natrafić na kapliczki bądź studnie, które pozwolą ci zregenerować siły. Niektóre przedmioty pozwalają na regenerację zdrowia w postaci procentowego wykradania punktów za każdy atak bądź zabitego stwora.

Ostatnim źródłem leczenia są niektórzy handlarze w miastach, jak Akara (pierwszy akt) czy Fara (drugi akt). Zdrowie i mana twojej postaci zostaną przywrócone do maksimum za każdym razem, gdy rozpoczniesz z nimi rozmowę.

Poprzednio: Diablo 2 - przedmiot eteryczny: dlaczego nie mogę naprawić

Spis treści: Diablo 2 - Poradnik, Solucja

Następnie: Diablo 2 - mana: jak zwiększyć i odzyskać manę

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami