Streamerzy na Twitchu nawołują do strajku z powodu rasistowskich ataków

#ADayOffTwitch.

Grupa streamerów na platformie Twitch nawołuje do strajku, by w ten sposób zwrócić uwagę włodarzy platformy na powtarzające się ataki na tle rasowym.

Już od jakiegoś czasu popularny serwis ma spore problemy z „najazdami” zautomatyzowanych botów, które zalewają czat tekstowy wulgarnymi i rasistowskimi wpisami. Na „celowniku” najczęściej są właśnie twórcy sami reprezentujący mniejszości.

Jedną z nowych „taktyk” stosowanych przez napastników jest także publikowanie podobnych treści, gdy kanał nie streamuje - a moderatorzy nie mogą zareagować. Następnie użytkownik jest masowo raportowany, co może przełożyć się na bany.

Dlatego też trójka streamerów - RekItRaven, LuciaEverblack oraz ShineyPen - rozpoczęła kampanię #ADayOffTwitch, nawołując do 24-godzinnej przerwy w transmitowaniu. Inicjatywa - ogłoszona 20 sierpnia - wypada właśnie dzisiaj.

Twitch wyjaśnił w przeszłości, że problemu nie da się wyeliminować „za pomocą prostej poprawki”. Jak zapewniono, trwa dodawanie słów do globalnej listy zakazanych zwrotów, lecz kreatywność napastników w sferze omijania takich ograniczeń nie zna granic.

„Od miesięcy budujemy narzędzia do wykrywania osób omijających bany. Jednak podczas gdy pracujemy, ci napastnicy równolegle rozwijają nowe sposoby na poradzenie sobie z obostrzeniami” - napisano.

Dane serwisu TwitchTracker wskazują, że protest nie ma na razie większego przełożenia na statystyki portalu, lecz na podsumowanie trzeba będzie poczekać do jutra.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Xbox Series X/S podbija Japonię

W porównaniu do Xbox One.

Nieoficjalnie: Intel Core i5-12600 sprawia problemy benchmarkom

Programy nie radzą sobie z hybrydową konstrukcją CPU.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami