Władca Pierścieni dostanie nową grę mobilną - Rise to War

Premiera we wrześniu.

The Lord of the Rings: Rise to War ukaże się w Europie już 23 września. Za prace nad mobilną strategią odpowiada chińskie NetEase Games, zajmujące się równolegle także Diablo Immortal dla Blizzarda.

W projekt zaangażowane jest także Warner Bros., zapewne jako właściciel licencji na gry wideo w świeci Władcy Pierścieni. Całość bazuje nie tylko na książkach, ale i na filmach Petera Jacksona, choćby w sferze wizerunków postaci.

Gracz zajmują się w Rise to War budowaniem armii, rozszerzaniem kontrolowanego terytorium oraz poszukiwaniem najważniejszego Pierścienia. Akcja toczy się w Trzeciej Erze Śródziemia (a więc równolegle z trylogią). Nie zabraknie słynnych bohaterów, jak Gandalf, Gollum, Aragorn i Elrond.

Możemy opowiedzieć się po stronie dobra i zła - Drużyny Pierścienia lub Saurona. Mapa podzielona jest na kafelki, które reprezentują opanowane rejony. Zwycięstwo oznacza przejęcie terenu, porażka - jego utratę.

Zgodnie z obecnymi trendami, twórcy szykują popremierowe wsparcie w formie sezonów. Gra już od jakiegoś czasu dostępna jest w fazie soft-launch, co przekłada się na sporo materiałów z rozgrywki, jak ten powyżej.

„Gra ukaże się w pierwszej kolejności na platformach mobilnych. Więcej informacji wkrótce” - zapewnia NetEase, sugerując możliwość innych konwersji w przyszłości.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami