Zelda: Skyward Sword HD - boss Demon Lord Ghirahim, jak wygrać walkę

Starcie w Skyview Temple.

Przemierzając świątynię Skyview Temple w The Legend of Zelda: Skyward Sword HD, finalnie będziesz musiał stoczyć walkę z Ghirahimem, zwanym też Demon Lordem. Na tej stronie dowiesz się, jak zwyciężyć.

Potyczka podzielona jest na dwie fazy, więc taki podział stosujemy również poniżej.

Na tej stronie:

Faza 1. - bez miecza

W fazie pierwszej Ghirahim nie zaatakuje cię pierwszy, chyba że przez dłuższy czas będziesz stał w bezruchu. Inicjatywa stoi więc po twojej stronie.

Zapewne zauważyłeś już, że boss chwyta (1) twój miecz w dłoń, kiedy go zaatakujesz. Kiedy się to stanie, próbuj się wyrwać, przemieszczając prawy analog lub joycon w różne strony.

zelda_skyward_sword_ghirahim_2

Jeżeli boss zabierze ci miecz, po prostu uniknij ciosu z bliska, a następnie odejdź na większą odległość i poczekaj, aż wróg rzuci w ciebie miecz - pamiętaj, aby się ruszać, unikając trafienia. Podejdź do miecza na ziemi (2), aby go podnieść i kontynuuj walkę.

zelda_skyward_sword_ghirahim_3

Aby trafić Demon Lorda, musisz zaskoczyć go kierunkiem ciosu, a więc przygotować go na cięcie z jednej strony, a zaatakować z drugiej. Oto, jak to zrobić.

Jeżeli grasz z joyconami w dłoniach, unieś joycon w jedną stronę, a potem szybko okrężną drogą przejdź mieczem na drugą stronę i wykonaj z niej cięcie.

Jeżeli grasz w tradycyjny sposób, wychyl prawy analog w daną stronę, następnie puść go, aby wrócił na środek, a potem wychyl go w tę samą stronę, co na początku. Oto przykład, aby lepiej zrozumieć tę sztuczkę:

  1. wychylamy prawy analog w prawo i przytrzymujemy przez chwilę
  2. dłoń Ghirahima podąża w prawo
  3. puszczamy analog, aby wrócił do pozycji neutralnej
  4. szybko robimy cięcie w prawo, a więc wychylamy drążek w prawo i puszczamy
  5. Link wykonuje cięcie od lewej do prawej, a więc od strony, z której przeciwnik się nie broni

Gdy wykonasz już udane trafienie, zasygnalizowane żółtym efektem świetlnym (3), kontynuuj szybki atak, aż Ghirahim odskoczy. Następnie powtórz powyższe kroki, aż do rozpoczęcia następnej fazy walki.

zelda_skyward_sword_ghirahim_4

Faza 2. - z mieczem

W tej fazie Ghirahim wyciąga swój miecz. Najlepiej trzymać się więc z daleka od niego.

Wykonuj uniki i trzymaj dystans, dopóki wróg nie rozpocznie szarży z mieczem, czyli szybkiego biegu w twoją stronę - zawsze poprzedza to przykucnięciem (4).

zelda_skyward_sword_ghirahim_5

Gdy będzie blisko, wykonaj kontratak tarczą (5) (wciśnij lewy analog lub pchnij lewy joycon w przód). Jeżeli ci się to uda, przez chwilę będzie bezbronny - wykorzystaj ten moment do wykonania jak największej liczby trafień.

zelda_skyward_sword_ghirahim_6

Pociski (6), które Ghirahim w stronę Linka, można odbić, wykonując cięcie odpowiadające nachyleniu strzał, ale zdecydowanie łatwiej jest po prostu je ominąć.

zelda_skyward_sword_ghirahim_7

Powtarzaj procedurę aż do pokonania bossa.

Uwaga: zauważ, że na arenie znajduje się sporo słojów (7) - każdy z nich zawiera jedno serce, więc w razie potrzeby możesz się uleczyć, wykonując przewroty i rozbijając naczynia.

zelda_skyward_sword_ghirahim_8

Za wygraną walkę otrzymasz Heart Container, który zwiększy twoje życie o jedno serce.

Więcej porad:

Spis treści: Zelda: Skyward Sword HD - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami