Battlefield 2042 bez wynajmowania serwerów i trybu rankingowego

Przynajmniej na premierę.

Battlefield 2042 w dniu premiery nie będzie oferował trybów rankingowych, ani opcji wynajmowania serwerów. Te mogą pojawić się w późniejszych aktualizacjach, w zależności od zainteresowania graczy.

Informacje przekazał Justin Wiebe, starszy projektant z Ripple Effect Studios, wspomagającego DICE w pracach nad kolejną odsłoną popularnej strzelanki. Mężczyzna rozmawiał z Battlefield Nation, zapis poniżej:

- Nie mamy obecnie planów na żaden tryb rankingowy czy esportowy na premierę. To coś, o czym chcemy usłyszeć więcej od społeczności. Jeśli okaże się, że to coś ważnego dla graczy, zobaczymy, co da się zrobić - przyznał.

Rangi czy drabinki nigdy nie były szczególnie popularne w serii Battlefield, która stawia raczej na chaos ogromnych starć niż na taktykę i precyzję na małą skalę, jak CS:GO czy Valorant. Inaczej jest z programem wynajmowania serwerów, obecnym choćby w Battlefield 1.

Ta namiastka serwerów dedykowanych pozwala w szerokim stopniu modyfikować warunki potyczek i zapraszać do zabawy jedynie znajomych. Tę pierwszą sferę w Battlefield 2042 zastąpi tryb Patrol z rozbudowanymi opcjami, lecz tutaj nie zagramy prywatnie - choć szczegóły nie są znane.

Otwarta beta Battlefield 2042 odbędzie się na początku września. Gra zadebiutuje 22 października, na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami