Prawdziwe mityczne bestie trafią do Total War Saga: Troy

W przyszłości twórcy zajmą się Egiptem?

Deweloperzy z Creative Assembly zapowiedzieli dodatek Mythos do Total War Saga: Troy. DLC zadebiutuje 2 września (tego samego dnia podstawowa wersja gry trafi na Steama) i pozwoli wcielić do armii mityczne bestie.

Gracze będą mogli wyruszyć na wyprawy do kilku miejsc, w których spotkają na przykład hydrę, Cerbera czy gryfy. Pokonanie takich stworów sprawi, że będziemy mogli wykorzystać je później w boju.

„Przypodobaj się bogom i zdobądź nowe fantastyczne zdolności bojowe, takie jak Grom Zeusa” - czytamy w opisie produktu na Steamie. To sugeruje, że zyskamy dostęp do magicznych mocy.

total_war_saga_troy_egpit

Co ciekawe, jeden z oficjalnych screenów prezentujący mapę kampanii pozwala dostrzec w tle sylwetki egipskich bogów. Gracze spekulują, czy nie jest to przypadkiem teaser kolejnej odsłony serii.

Total War Saga to cykl projektów Creative Assembly, w ramach którego twórcy z różnych oddziałów studia mogą skupiać się na małych wycinkach historii. Do tej pory otrzymaliśmy w tej serii Thrones of Britannia z 2018 roku i wspomnianą Troję, którą można było w okresie premiery pobrać za darmo z Epic Games Store.

Gra zabiera nas w odległą przeszłość, do XII wieku przed naszą erą. Taki czas akcji wiąże się między innymi z ograniczonym dostępem do kawalerii. Wojny prowadzimy jako jeden z ośmiu różnorodnych liderów - możemy grać na przykład Parysem czy Achillesem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami