Tom Clancy's Elite Squad zostanie wyłączone - rok po premierze

Miejsce dla XDefiance?

  • Tom Clancy's Elite Squad pozostaje dostępne do 4 października
  • Gra mobilna ukazała się dopiero w sierpniu 2020 roku
  • Oferuje postacie z różnych gier sygnowanych nazwiskiem Tom Clancy'ego

Ubisoft ogłosił, że jesienią wyłączy serwery turowej strategii Tom Clancy's Elite Squad, nieco ponad rok po debiucie na urządzeniach mobilnych.

Tytuł studia Owlient z Paryża obejmuje postacie z przeróżnych serii sygnowanych nazwiskiem amerykańskiego pisarza, co przypomina podejście zapowiedzianego wczoraj Tom Clancy's XDefiant.

Trailer z ubiegłorocznego Ubisoft Forward pokazuje między innymi nieodżałowanego Sama Fishera ze Splinter Cell, a także bohaterów z Rainbow Six (Montagne i Caveira), Ghost Recon (El Sueño z Wildlands) czy The Division.

Produkcja ukazała się w sierpniu ubiegłego roku na iOS i Androida ale - najwyraźniej - nie udało się przyciągnąć zainteresowania. W komunikacie na oficjalnej stronie twórcy wyjaśniają, że dzisiejsza aktualizacja jest ostatnią, a serwery przestaną działać 4 października.

„Nie była to prosta decyzja, ale po przeglądzie opcji doszliśmy do wniosku, że dalsze utrzymywanie tytułu nie jest opłacalne” - napisano w oświadczeniu.

„Chcemy zapewnić, że daliśmy z siebie wszystko, zwłaszcza przy tworzeniu dużych aktualizacji, takich jak Sezon 2. Praca dla was, naszej oddanej społeczności, była wartościowym doświadczeniem” - dodano.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami