Ad Infinitum to psychologiczny horror o traumie po I wojnie światowej

Nietypowe podejście.

  • Dzieło nowego studia Hekate
  • Opowieść o ekstremalnym PTSD żołnierza po wojnie
  • Halucynacje z monstrami i skradanie

Jedną z ciekawszych zapowiedzi imprezy Nacon Connect było Ad Infinitum. To opracowywany przez nowe niemieckie studio Hekate survival horror, opowiadający o koszmarach i traumie żołnierza, który powrócił z I wojny światowej. Premiera w 2023 roku na PC i konsolach.

„Już po wojnie, ale dla ciebie koszmar nigdy się nie zakończył” - opisują twórcy. „Czy możesz powiedzieć, że to naprawdę koniec walki, kiedy walczysz o swoje zdrowie psychiczne? Czy w ogóle przeżyjesz do następnej nocy?”.

Zespół stresu pourazowego, na który cierpi bohater, będzie się objawiał między innymi w postaci halucynacji przedstawiających przerażające monstra. Były żołnierz musi przekradać się obok kreatur, by ujść z życiem. Wydarzenia ukazano z perspektywy FPP.

Deweloperzy zapowiadają wymagające, zaprojektowane na fundamencie historycznym zagadki, zgodne z realiami wyposażenie i środowiska, a także dynamiczny świat, zmieniający się pod wpływem wyborów podjętych przez gracza.

ad_5
Rozjaśniliśmy ten screen, aby było więcej widać, ale teraz tego żałujemy
ad_4
Pod tymi narzutami na pewno nie ma nic strasznego
ad_2
Może da się potraktować potwory armatą

Co ważne, to nie pierwszy raz, kiedy dowiadujemy się o Ad Infinitum - stąd nietypowa nazwa trailera, którą można przetłumaczyć na „ponowna zapowiedź”. Grę ujawniono jeszcze w 2015 roku, po czym projekt przekazywano na ręce kolejnych studiów - poniżej gameplay z wersji pre-alpha z 2017 roku.

Premiera miała odbyć się w 2019 roku, ale debiut anulowano, a grę przejęło studio Hekate. Nie należy się więc sugerować powyższym materiałem, choć może on przedstawiać ogólny zamysł na opowieść.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami