Były szef BioWare zakłada nowe studio

Humanoid zajmie się własną licencją.

  • Reżyser BioWare zakłada nowe studio
  • Humanoid Studios szykuje własną licencję
  • Trwa poszukiwanie pracowników

Casey Hudson - były szef BioWare oraz reżyser trylogii Mass Effect - ujawnił swoje plany na przyszłość po odejściu z firmy w grudniu ubiegłego roku.

Jak ogłosił wczoraj wieczorem na Twitterze, twórca założył całkiem nową firmę pod nazwą Humanoid Studios i zajmie się produkcją gier wideo. Obecnie trwa rekrutacja pracowników.

1
Strona studia nie jest zbyt bogata

„Od jakiegoś czasu pracuję z kolegami nad czymś świetnym. Chciałbym móc powiedzieć coś więcej. Dzisiaj ogłaszamy nowe, niezależne studio deweloperskie, w celu uwolnienia kreatywnej wolności, a także przyniesienia innowacji i artyzmu poprzez całkiem nową licencję” - napisał w komunikacie.

Hudson opuścił BioWare w grudniu 2020 roku - po raz drugi. Pierwszy raz zatrudniony był w latach 1998 - 2014, zajmując kluczowe role przy produkcji Star Wars: Knights of the Old Republic oraz oryginalnej trylogii Mass Effect.

Następne trzy lata mężczyzna spędził w Microsofcie, zajmując się projektami na gogle HoloLens. W lipcu 2017 roku powrócił do BioWare, już jako menedżer zarządzający. W tym okresie nadzorował premiery Anthem oraz remasterów Mass Effect.

Jak wspominał reżyser tego ostatniego projektu - Mac Walters - to właśnie Hudson miał być kluczowym czynnikiem, dzięki któremu powstały odświeżone wersje klasycznych tytułów.

- Z oczywistych powodów miał mnóstwo pasji do trylogii i bardzo wspierał pomysł. Myślę, że to pomogło przekroczyć ten wstępny próg, pomiędzy zastanawianiem się nad czymś, a faktycznym wzięciem się do roboty - mówił w rozmowie z Eurogamerem.

Obecnie BioWare zajmuje się kolejną odsłoną serii Dragon Age, ale kolejnym tytułem ma być właśnie Mass Effect, i to najwyraźniej z powrotem w rejony Drogi Mlecznej.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami