Windows 11 to najlepszy system Microsoftu do gier - przekonuje firma

Dzięki licznym funkcjom dla wirtualnej rozrywki.

Microsoft uważa, że zaprezentowany wczoraj Windows 11 jest najlepszym systemem firmy do gier.

Koncern z Redmond użył takiego stwierdzenia w opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej platform Xbox wpisie, w którym omówiono funkcje przeznaczone dla graczy w nowym oprogramowaniu.

„Jesteśmy podekscytowani mogąc zaoferować wam najlepszego Windowsa do gier” - napisano.

Przypomnijmy: w systemie pojawi się między innymi Auto HDR - znana z konsol Xbox funkcja, która automatycznie poprawi jasność i jakość barw w poszczególnych tytułach. Mechanizm zostanie wykorzystany w większości gier kompatybilnych z DirectX 11 lub 12.

Innym elementem jest DirectStorage, które przyspieszy działanie SSD na PC. Microsoft zapewnia, że dzięki rozwiązaniu, produkcje powinny wczytywać się tak szybko jak na Xbox Series X/S. Opcja zadziała jednak tylko na dyskach typu NVMe o pojemności co najmniej 1 TB.

Ponadto w planach jest odświeżenie aplikacji Xbox. Program zostanie zintegrowany z usługą grania w chmurze, która obecnie na komputerach osobistych dostępna jest wyłącznie poprzez przeglądarkę internetową.

Windows 11 zadebiutuje pod koniec 2021 roku. Posiadacze poprzedniej wersji systemu - oznaczonej numerem 10 - otrzymają darmową aktualizację.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami