Teorie spiskowe wokół tajemniczego Abandoned. Silent Hill, Hideo Kojima i Geoff Keighley

Czym jest powstający horror?

Abandoned to zapowiedziany kilka miesięcy temu horror od niezależnego studia Blue Box Games, wyróżniający się atmosferą. Gracze od początku uważają jednak, że tajemnicza produkcja jest jednak czymś więcej, a ostatnio spekulacje się nasiliły. Podejrzewają, że projekt może być związany z serią Silent Hill, a w grę zaangażowany jest Hideo Kojima.

Fani na forach internetowych wspólnymi siłami próbują odgadnąć, czym w rzeczywistości jest projekt, dzieląc się znalezionymi wskazówkami i tropami. Poniżej prezentujemy najważniejsze teorie spiskowe, które zebrali użytkownicy Reddita:

  • kanał studia Blue Box Games na YouTube zawiera obrazek wzgórz, co miałoby odnosić się do Silent Hill (wzgórza to po angielsku właśnie „hill”). Grafika nawiązuje też podobno do Death Stranding, a więc i Hideo Kojimy
  • według internautów, na udział Japończyka w projekcie wskazuje fakt, że w jednym z wpisów dewelopera na Twitterze pojawiły się słowa „silent” i „hill”
  • zauważono, że w pierwszym zwiastunie Abandoned drzewa pokryte są literami P i T, co uznawane jest za odniesienie do słynnego P.T. - stworzonego przez Hideo Kojimę dema, zapowiadającego ostatecznie skasowane Silent Hills
  • w P.T. wspominano „śnieżnych płatkach krwi” (w oryginale „snowflakes of blood”) - podobne wyrażenie studio Blue Box Games zamieściło w opublikowanym dwa dni temu na Twitterze wpisie jako jeden z elementów Abandoned
  • Blue Box Games założono rok po wydaniu P.T. Zespół przygotował do tej pory jedną grę, której logo to odcisk ręki, podobny tego, na który można natrafić w Death Stranding
  • jednym z anulowanych projektów studia było Lost Tape - identyczną nazwę czwarty album ze ścieżką dźwiękową Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
  • internauci zauważyli, że profil PSN szefa Blue Box Games - Hasana Kahramana - wskazuje, że deweloper grał niedawno w Demon Blood. Problem w tym, że taka produkcja nie jest dostępna w PS Store. Z tytułem powiązana jest ikona wyświetlająca napis Siren Head, co niektórzy uważają za odniesienie do Piramidogłowego (w oryginale zwanego Pyramid Head), który jest znanym przeciwnikiem z serii Silent Hill
  • kilka dni temu twórcy horroru opublikowali tajemniczy wpis o treści „Abandoned = (pierwsza litera S, ostatnia L). Prezentacja nadchodzi”. Wielu fanów uznało, że to nawiązanie do Silent Hill, co jednak później zdementowano.

To nie wszystko, ponieważ głos w sprawie projektu zabrał Geoff Keighley, który często współpracuje z Hideo Kojimą. W poświęconym grze wątku na forum Resetera napisał, że fani powinni obniżyć swoje oczekiwania, bo nie uważa, by tytuł był tym, czego oczekujemy.

W kolejnym wpisie opublikował jednak screen wysłanej za pośrednictwem Twittera prośby od szefa Blue Box Games o pokazanie Abandoned podczas jednego z organizowanych przez prezentera letnich wydarzeń.

Na grafice brakuje jednak daty nadania wiadomości, a systemy portalu funkcjonują w taki sposób, że nie wyświetlają terminu, jeżeli przeglądamy je tego samego dnia. Innymi słowy, Keighley musiał zapisać obrazek tuż po otrzymaniu maila.

Oczywiście teorie mogą okazać się nieprawdziwe. Gracze zwracają jednak uwagę, że Hideo Kojima w przeszłości zastosował już podobny fortel - Metal Gear Solid 5 zapowiedziano początkowo jako zupełnie inny projekt od fałszywego studia Moby Dick.

Niewykluczone, że więcej szczegółów pojawi się w najbliższą niedzielę, gdy Blue Box Games opublikuje kolejny trailer Abandoned.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami