Konsola z korbką ma nową, wyższą cenę. Preordery Playdate ruszają wkrótce

Będzie za to więcej gier.

  • Przenośna konsola Playdate ukaże się w tym roku
  • Cena wzrosła o 30 dolarów względem wcześniejszych planów
  • W kwocie otrzymamy za to więcej gier

Twórcy przenośnej konsolki Playdate poinformowali, że zamówienia przedpremierowe na sprzęt rozpoczną się w lipcu. Ujawniono także nową, wyższą cenę - 179 dolarów (ok. 653 zł). Premiera jeszcze w tym roku.

Sprzęt z korbką w roli kontrolera miał pierwotnie ukazać się jeszcze w ubiegłym roku, a jako kwotę zakupu podawano wtedy 149 dolarów (ok. 544 zł). Plany - jak widać - uległy zmianie, lecz w planach jest także więcej gier.

Początkowo zakładano wydanie 12 pozycji, dostępnych bez dodatkowych opłat - w regularnych odstępach i pobieranych automatycznie przez Wi-Fi w ramach pierwszego „sezonu”. Zasady pozostały te same, lecz teraz liczbę projektów podniesiono do 24.

Wśród deweloperów wyróżniają się między innymi Lucas Pope, twórca Return of the Obra Dinn oraz Papers, Please. Ten pracuje nad Mars After Midnight. Jest też Keita Takahashi, odpowiedzialny za Katamari Damacy - przygotowuje Crankin's Time Travel Adventure.

Nietypowe urządzenie wyposażono w korbkę i czarno-biały ekran LCD o rozdzielczości 400×240, w rozmiarach 2,7 cala. Korbka nie służy jednak do ładowania, lecz do kontrolowania. Dla przykładu, we wspomnianym Crankin's Time Travel Adventure pozwoli przesuwać się w czasie.

Playdate będzie „otwartą” konsolą, więc wszyscy zainteresowani będą mogli tworzyć własne projekty i bez problemów ładować je do pamięci. W planach na dalszą przyszłość jest między innymi stacja dokująca z głośnikami.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami