PS5 doczeka się kolejnego Final Fantasy na wyłączność?

Zapowiedź ma nastąpić w czerwcu.

Square Enix zapowie podczas tegorocznego E3 (czyli w dniach 12-15 czerwca) nową grę z cyklu Final Fantasy, która trafi - przynajmniej wstępnie - wyłącznie na PlayStation 5. Takie informacje przekazał jeden z użytkowników forum ResetEra.

Warto zaznaczyć, że ten sam informator ujawnił w przeszłości między innymi gry i prezentacje z pierwszego pokazu tytułów z PS5.

„Jestem przekonany, że doczekamy się dwóch dużych zapowiedzi w czerwcu: jedna to Final Fantasy na wyłączność PS5, a druga to cross-genowa produkcja od studia Eidos” - napisał Navtra.

FFXVI_screenshot_12_Sept2020
Final Fantasy 16 także nie trafi na konsole Xbox

Użytkownik nie ujawnił, czy chodzi o wyłączność konsolową - jak w przypadku zapowiedzianego w ubiegłym roku Final Fantasy 16. Możliwe, że tajemniczy projekt trafi też na PC.

Nie podano też informacji na temat skali projektu. Wspomniana część szesnasta jest dużą, pełnoprawną odsłoną serii - wydaje się więc mało prawdopodobne, że czerwcowa zapowiedź ma być związana z grą tego samego kalibru.

Gracze i komentatorzy podejrzewają, że chodzi o spin-off lub remake, albo też rozbudowany remaster. Warto zaznaczyć, że trylogia Final Fantasy 13 nie doczekała się jeszcze odświeżenia.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami