Microsoft zareagował na sztuczkę na tani Xbox Game Pass Ultimate

Chodzi o metodę z kodami EA Play.

  • Wprowadzono zmiany do wymiany kodów na EA Play na Xbox Game Pass Ultimate
  • To reakcja na używanie rozwiązania w celu tańszego kupowania abonamentu Microsoftu

Microsoft ograniczył skuteczność metody, z której część graczy korzystało, by taniej kupować Xbox Game Pass Ultimate.

Sztuczka polega na wymianie konsolowej subskrypcji EA Play na usługę koncernu z Redmond. Do tej pory w cenie rocznego abonamentu programu od Electronic Arts za 80 zł można było zdobyć cztery miesiące abonamentu od amerykańskiej firmy, co normalnie kosztuje 220 zł.

xbox_game_pass_ultimate
Xbox Game Pass zawiera premierowe gry Microsoftu

Z pomocą opisanej wyżej metody roczny Xbox Game Pass Ultimate można było więc nabyć za 240 zł, podczas gdy dokonując standardowego zakupu, zainteresowany użytkownik musi wydać 660 zł.

xbox_game_pass_ultimate_abonament
Xbox Game Pass Ultimate gwarantuje dostęp do gier na różnych platformach

Teraz Microsoft dokonał pewnych modyfikacji. Jak napisano w oficjalnym FAQ, kod na miesiąc EA Play wydłuży abonament koncernu z Redmond o 10 dni, a roczna subskrypcja od Electronic Arts przełoży się na dwa miesiące Xbox Game Pass Ultimate.

Nadmienić należy, że dokonując wymiany, użytkownik nadal zaoszczędzi, ponieważ dwa miesiące programu amerykańskiej firmy kupi o 30 zł taniej niż standardowo. Obniżka jest jednak znacznie niższa niż dotychczas.

Xbox Game Pass Ultimate składa się z kilku subskrypcji - Xbox Game Pass i EA Play dla PC oraz konsol, a także Xbox Live Gold, które jest niezbędne do grania w trybach sieciowych na platformach Microsoftu. Do tego opcja zabawy w „chmurze”.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami