PS5 będzie brakowało jeszcze w 2022 roku - ostrzega Sony

Jest zbyt wielu chętnych.

  • Sony spodziewa się dalszych problemów z dostawami PlayStation 5
  • Kłopoty mogą potrwać jeszcze w przyszłym roku

Sony ostrzega, że problemy z zakupem PlayStation 5 w sklepach mogą potrwać nawet do końca roku - i dalej. Dyrektor do spraw finansowych w japońskiej korporacji uważa, że nie pomogą nawet plany na zwiększenie produkcji.

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, firma szykuje podobno nowy model PS5, z większym i tańszym procesorem. Nawet takie posunięcie nie przełoży się jednak na znaczącą poprawę sytuacji z punktu widzenia konsumentów - przewiduje wspomniany Hiroki Totoki.

1
Ze świecą szukać

- Nie sądzę, żeby popyt miał się w tym roku uspokoić i nawet jeśli zabezpieczymy więcej urządzeń i wyprodukujemy dużo więcej konsol PlayStation 5 w przyszłym roku, dostawy nie będą w stanie nadążyć za zapotrzebowaniem - wyjaśniał menedżer na prywatnym spotkaniu z analitykami, cytowany przez Bloomberg.

- Sprzedaliśmy ponad 100 milionów sztuk PlayStation 4. Biorąc pod uwagę nasz udział w rynku oraz reputację, nie wyobrażam sobie szybkiego spadku popytu - dodał Totoki.

Według informacji ujawnionych po publikacji ostatniego raportu finansowego, plan Sony zakłada sprzedawanie konsol w tempie szybszym, niż było w przypadku PlayStation 4 - pomimo problemów z pandemią i dostawami półprzewodników.

W okresie ostatnich dwunastu miesięcy - do końca marca - japońska korporacja rozprowadziła 7,8 miliona PS5, a więc więcej niż PS4 w analogicznym okresie (7,6 mln). Założenia na obecny rok fiskalny zakładają kolejne 14,8 mln, co pozwoliłoby dotrzymać kroku historycznym osiągnięciom starszej konsoli.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami