Powstaje nowa odsłona Borderlands - sugeruje szef Gearbox

A być może nawet dwie.

  • Szef Gearbox zdementował nieoficjalne doniesienia na temat Borderlands
  • Jak się wydaje, jednocześnie ujawnił nie jedną, lecz dwie odsłony

Randy Pitchford - szef studia Gearbox - ujawnił na Twitterze, że jego firma pracuje nad następną „dużą” produkcją. W połączeniu z niedawnymi nieoficjalnymi doniesieniami, gracze uznali to za sugestie na temat kolejnego Borderlands.

Cykl wydarzeń rozpoczął serwis GameReactor, publikując artykuł na temat tegorocznych tytułów, których jeszcze nie zapowiedziano. Na liście znalazła się właśnie nowa część kooperacyjnej strzelanki.

Borderlands 3 otrzymało wersję reżyserską w kwietniu

„Nowe Borderlands może być bliżej, niż myślicie. Nie numerowana odsłona, lecz coś, co można nazwać spin-offem. Część z was powie, że to za wcześnie, skoro Borderlands 3 w wersji reżyserskiej ukazało się miesiąc temu. Nie martwcie się. To będzie coś innego” - czytamy w tekście. GameReactor nie ujawnia, skąd posiada takie informacje.

Na te doniesienia odpowiedzieć postanowił sam Pitchford. „Słyszę plotki, że Gearbox «wspomaga» prace lub «współtworzy» nowe Borderlands (lub spin-off). Te plotki nie są prawdą. Gearbox jest głównym twórcą wszystkich przyszłych odsłon serii (także tych pobocznych), bez pomocy” - napisał na Twitterze.

Problem w tym, że we wspomnianym tekście GameReactor nie ma ani słowa o wspomaganiu lub współtworzeniu. Wygląda więc na to, że dyrektor generalny Gearbox przez przypadek zdementował coś, czego dementować nie musiał.

„Co więcej: na pewno pracujemy nad wspaniałymi rzeczami, które - mam nadzieję - zaskoczą was i ucieszą. Jeśli posiadacie odpowiednie umiejętności i chcecie akcji rodem z Borderlands, pracujemy nad kolejnym dużym projektem” - dodał menedżer.

Tak sformułowana wypowiedź wydaje się potwierdzać doniesienia GameReactor, że już wkrótce otrzymamy odsłonę serii w nieco innej - zaskakującej - formule, lecz w planach jest też „pełnoprawne” Borderlands 4.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami