Gracze wściekli na cenę klonowania postaci w World of Warcraft Classic

Ponad 130 zł za klona.

  • Sklonowanie postaci w WoW Classic wyceniono na ponad 130 zł
  • System ma pozwolić na grę tym samym bohaterem w starszej i nowszej wersji MMO

Przedstawiciele Blizzarda ogłosili, że dodatek Burning Crusade to World of Warcraft Classic ukaże się 1 czerwca. Ujawniono też cenę, jaką przyjdzie zapłacić graczom, jeśli zechcą sklonować swojego bohatera - by móc grać nim zarówno w starszej, jak i nowszej wersji klasycznej edycji MMO. Użytkownicy nie są zadowoleni.

Jak w każdej grze tego typu, rozpoczęcie przygody w dodatku oznacza nowe poziomy do zdobycia. Normalna rozgrywka w fazie endgame'owej poprzedniego rozszerzenia nie jest więc możliwa. System klonowania ma być odpowiedzią na ten właśnie problem - jedna wersja postaci zostaje na etapie raidów WoW Classic, druga wyrusza na przygodę w Burning Crusade. Blizzard wycenił jednak tę usługę na ponad 130 zł (35 dolarów).

„To w zasadzie zabijanie populacji wersji Classic. Absolutnie szalona cena” - napisał jeden z komentatorów na forum Reddit.

„Można było to robić na serwerach testowych dla każdej postaci. Nieskończoność kopii jednej postaci, ile chcesz. To pokazuje, że mają rozwiązanie, by to działało. A teraz po prostu dodają do tego cenę. Mogliśmy klonować sobie postacie do woli na PTR, ale teraz to kliknięcie myszą kosztuje 35 dolarów... Za postać” - podkreśla inny gracz.

„Mogą się odwalić z tą ceną za zachowanie kopii swojej postaci na serwerach Classic. To taki bezczelny skok na kasę. Takie coś powinno być dołączone za darmo przy premierze dodatku, dla każdego gracza” - narzeka kolejny użytkownik.

Większość graczy jest oburzona, ale wielu zgadza się też, że decyzja twórców wpłynie po prostu negatywnie na społeczność serwerów oryginalnej wersji gry - tej, która pozostanie bez dodatku. Duża część społeczności zostawiłaby tam swoich bohaterów, choćby z nostalgii i dla okazjonalnych powrotów, jednak większość nie chce wydawać pieniędzy.

Przypomnijmy - granie w WoW Classic i dodatki do tej wersji możliwe jest w ramach opłacania podstawowej subskrybcji World of Warcraft.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Jak grać ocalałym i zabójcą, mechaniki, przedmioty, rozwój postaci.

Sony: do rozwijania deweloperskich talentów nie wystarczą pieniądze

Kluczowe jest zapewnienie wolności kreatywnej.

Battlefield 4 z nagłym wzrostem popularności

EA musiało zwiększyć pojemność serwerów.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami